Escola Pia Tàrrega: Fem de la nostra escola i ciutat un lloc per conviure-hi amb respecte

Notícies

Per consultar els llistats de preinscripcions aquí

dissabte, 29 de novembre de 2014

Fem de la nostra escola i ciutat un lloc per conviure-hi amb respecte

El passat dimecres 26 de novembre, els alumnes de 1r d'ESO vàrem gaudir d'una xerrada-taller sobre la seguretat a la xarxa. L'Encarna, la mosso d'esquadra que ens va venir a fer aquesta sessió, ens va explicar molt bé quins són els perills que ens podem trobar a la xarxa i quines precaucions hem de tenir. Ens va explicar què volien dir paraules com "grooming", "netiqueta", ...Va ser molt interessant i és que...Res millor per navegar que fer-ho amb seguretat!
Totes les fotografies en el següent enllaç: Clica aquí

 “Si eduquem als nens avui, no haurem de castigar demà als homes” - Pitàgores